Hands-free v Nissanoch

Nissan ProPilot 2.0 bude nasledovať navigačnú trasu, pričom umožní vodičovi v niektorých situáciách úplne zložiť ruky z volantu.
 
Podobne ako Tesla's Navigate on Autopilot , aj systém bude fungovať len na diaľniciach s obmedzeným prístupom, ktoré budú poskytovať automatickú jazdu na rampe a mimo rampy. Nový systém Nissanu kombinuje funkcie podobné funkciám oboch Tesla's ( TSLA ) Navigácia na Autopilot a General Motors ( GM ) Cadillac Super Cruise. (Nissan v súčasnosti ponúka široko dostupný systém s názvom ProPilot alebo ProPilot Assist, ale udržuje auto len v jeho jazdnom pruhu a udržuje bezpečnú vzdialenosť od ostatných vozidiel.)

volant
 
Nový systém ProPilot 2.0 umožní vozidlu manipulovať, väčšinou na vlastnú päsť, zmeny jazdných pruhov a diaľničných križovatiek pri sledovaní trasy stanovenej v navigačnom systéme vozidla. S ProPilotom 2.0 môže vodič úplne odtrhnúť ruky z volantu vždy, keď vozidlo nevychádza z jazdného pruhu.
 
Cadillac Super Cruise tiež umožňuje vodičovi vybrať si ruky z volantu, pokiaľ je vozidlo v jednom jazdnom pruhu. Super Cruise nemení jazdné pruhy ani jazdí cez diaľničné križovatky, aj keď to robí ProPilot 2.0. Cadillac Super Cruise je určený len pre jazdu na jednom jazdnom pruhu.
 
Tesla's Navigate on Autopilot nedávno dostal tvrdú kritiku zo strany Consumer Reports pre odovzdávanie iných áut a spájanie sa s nebezpečenstvom, keď to robil sám. Spotrebiteľské správy zatiaľ testujú systém, ktorý bude k dispozícii až na jeseň, a dokonca aj potom bude ponúkaný len v Japonsku. Bude spočiatku k dispozícii na sedan Skyline.
 
Kým táto nová verzia ProPilota je hands-free, nie je bez očí. Kamera vo vnútri vozidla bude monitorovať tvár a oči vodiča, aby sa uistil, že sa vždy pozerá na cestu pred vami. To je niečo, čo Tesla autá nerobia, čo bol ďalší bod kritiky zo spotrebiteľských správ.

nissan
 
Jake Fisher, riaditeľ auto testovania pre Consumer Reports, nazval tento druh vodiča "veľmi meničom hier z hľadiska bezpečnosti pre tieto druhy systémov". Začlenenie monitorovania vodičov bolo hlavným dôvodom, prečo spotrebiteľské správy poskytli Cadillac Super Cruise svoje najvyššie hodnotenie medzi automatizovanými systémami riadenia, povedal Fisher.