Jaguar Land Rover plánuje obchodovať s údajmi za kryptomenu

Spoločnosť vyvíja to, čo nazýva technológia "inteligentnej peňaženky", ktorá sa má inštalovať do jej automobilov. To by znamenalo, že vodiči vozidiel JLR budú odmenení mincami IOTA za akcie, ako napríklad umožniť ich vozidlám, aby automaticky poskytovali užitočné údaje, ako sú dopravné zápchy alebo výmery pre poskytovateľov navigácie alebo miestne orgány.

jaguar
 
Vodiči by tiež mohli získať odmenu, ak sa auto zúčastní programu na zdieľanie jazdných dráh. Získané žetóny by mohli byť použité na zaplatenie mýta, parkovanie a poplatky za elektromobily.
 
Celkovým cieľom bolo "dosiahnuť nulové emisie, nulové havárie a nulové preťaženie," uviedla spoločnosť.
 
Globálni výrobcovia automobilov skúmajú aplikácie blockchainov, pričom zisťujú rôzne spôsoby, ako využiť technológiu, ktorá vyhovuje ich rôznym potrebám. Blockchain, systém napájajúci kryptoceny, ako je bitcoin, je zdieľaná databáza, ktorú spravuje sieť počítačov pripojených k internetu.
 
Automobilka v Spojenom kráľovstve testuje technológiu na novej softvérovej základni Jaguar Land Rover v Shannone v Írsku, kde inžinieri už vybavili niekoľko vozidiel, vrátane modelov Jaguar F-Pace a Range Rover Velar, s funkciami "inteligentnej peňaženky". ,
 
JLR uviedla, že zatiaľ nemá harmonogram, kedy bude komerčne dostupný.
 
Token IOTA je založený na technológii distribuovanej knihy, ktorá umožňuje ľuďom a strojom prenášať peniaze a dáta bez akýchkoľvek transakčných poplatkov. IOTA obchoduje na digitálnych burzách aktív a naposledy bola ocenená na 27 amerických centoch za token.

auto
 
"Inteligentná technológia peňaženky … sa dá ľahko prispôsobiť všetkým novým vozidlám," povedal v piatok Reuters Dominik Schiener, spoluzakladateľ a spolupredseda IOTA.
 
"IOTA chce umožniť interoperabilitu so všetkými týmito rôznymi hráčmi. Takže neexistuje žiadna minca Jaguar, žiadna minca BMW, ale jeden univerzálny symbol pre túto ekonomiku strojov," dodal.

4.4
11